...
...
...
 

Treening

 

Võistlused

 

Klubi

 

Kontakt

 
  ... Definitsioon ... Kellele ... Võrdlus teiste aladega ... Müüdid ... Ajalugu ... Eliit ...  

...

Eesti triatlon on tõsiseltvõetav suures osas tänu väiksele grupile aktiivsetele inimestele, kellel on suuremal või väiksemal määral olnud soov viia Eesti triatlon maailma tippu. Läbi aastate on meil olnud suure saavutussooviga sportlased ning väga hea treener, Jüri Käen. Jüri on Eesti ainuke 5. taseme triatlonitreener. Ta on suuremate saavutusteni viinud peaaegu kõik endised ja praegused koondislased. Eriline on asjaolu, et Jüri on suutnud mehi maailma tippu viia nii Olümpia kui ka Ironman distantsil. Jüri õpilasteks on Kirill Litovtšenko, Kirill Kotšegarov, Aleksandr Latin, Marko Albert (kõik 21CC Triatloniklubist) ning Eesti koondise treenerina on ta juhendanud ka Ain-Alar Juhansoni ning Raimo ja Eero Raudseppa.

Eesti on väikeriik, kuid triatlon on olnud viimase kümnendil pidevalt pildil. Vanemad triatleedid on andnud oma oskused ja teadmised edasi noorematele ning nemad jälle omakorda edasi. Kunagi ei ole jäänud tegemised puuduvate ressursside taha, vaid on võetud antud situatsioonist parim lahendus. Kõikidele sportlastele on antud võimalus oma võimeid realiseerida.

IRONMAN

Ironmani puhul on Hawaiil toimuvad maailma meistrivõistlused kõige olulisemaks stardiks. Läbi kümnete kvalifikatsioonivõistluste kadalipu üritavad sinna saada ligi 50 000 harrastustriatleeti ning 200-300 elukutselist triatleeti.

Hawaii Ironmani meeste võit on viimased 7 aastat kuulunud, kas sakslastele või austraallastele, näidates nende riikide tugevat Ironman triatleetide baasi. Chris Mcormack (2007 ja 2010) ja Craig Alexander Austraaliast (2008 ja 2009.a.) ning Norman Stadler (2004 ja 2006.a.) ja Faris al Sultan (2005.a.) Saksamaalt. Eesti triatleetide parimaks kohaks Hawaii Ironmanil on Marko Alberti 13. koht 2011 aastal, kus Marko läbis Ironman distantsi Hawaii'l ajaga 8 tundi 35 minutit ja 18 sekundit.

Maailma tippaeg Ironmani distantsil kuulub Andreas Raelert'ile 2011 aastast ja on 7 tundi 41 minutit 33 sekundit. Eesti tippaeg 8 tundi 08 minutit 17 sekundit kuulub 2011 aastast Marko Albertile.

Naistest on viimasel 5 aastal Ironmani maailma valitsenud Chrissie Wellington, püstitades 2011 aastal Ironman distanstil uue maailmarekordi 8 tundi 18 minutit 13 sekundit. 2011 aastal tuli Chrissie Hawaii'l ka tiitlivõitjaks. Chrissie Wellington on kahtlemata isik, kes on nihutanud inimvõimete piire triatlonis. Naistest asus aastal 2010 troonile austraallanna Miranda Carefree. Veel vääriksid märkimist triatloni tipus olevad naised nagu Julie Dibens (70,3 distantsi maailmameister) ja Caroline Steffan.

Olümpiadistantsil on prestiižemaks võistluseks iga nelja aasta tagant toimuvad Olümpiamängud. Triatlon on olnud mängude ametlik ala viimased 3 korda. Debüteerides Sydneys on ta olümpiaalana peale Ateenat ning Pekingit ainult kindlustanud oma positsiooni teiste alade seas, tõustes ROK (rahvusvaheline olümpiakomitee) mitteametlikes edetabelites 5-6 kohale. Siinkohal ka kõnekas fakt, et Sydney olümpiatriatloni vaatas raja ääres 300 000 pealtvaatajat.

Kolme Olümpia peale on kokku vaid kaks triatleeti, kes on suutnud võita 2 medalit. Need on Sydney võitja ning Pekingi hõbe Simon Whitfield ja Ateena hõbe ning Pekingi pronks Bevan Docherty. Mõlemad on öelnud, et jätkavad oma karjääri kuni London 2012 mängudeni.

Viimasel kahel aastal on MK sarjas olnud teistest üle kaks meest - Javier Gomes ja Alistar Brownlee. Javier on 2-kordne maailmameister (2008 ja 2010) ning Brownlee omab maailmameistritiitleid igas vanuseklassis (juunor, U23, ja aastast 2009 ka täiskasvanute klassis). Aeg-ajalt suudavad nende meeste ülemvõimu väärata ka teised. Näiteks aastal 2008 sakslasest Olümpiavõitja Jan Frodeno (Frodo), Stuart Hayes (GBR) ning sellel aastal esimest korda WCS sarjas poodiumile jõudnud Alistari noorem vend Jonathan Brownlee.

Naistest on olümpiadistantsi aastaid valitsenud austraallannad. Pekingi OM-i võitis ja on sellele lisaks veel 3 kordne maailmameister Emma Snowshill. Viimase 2 aasta olümpiadistantsi maailmameister on Emma Moffat ja altpoolt on veel nii mõnigi noor Emma tulemas. Eurooplastest hoiavad lippu kõrgel rootslanna Lisa Norden, šveitslannad Nicola Spirig ja Daniela Ryf, inglanna Jodie Swallow.

Viimase 10 aasta säravamad saavutused Eesti triatlonis:
13. koht Hawaii Ironmanil Marko Albert
13. koht Hawaii Ironmanil Ain-Alar Juhanson
16. koht Hawaii Ironmanil Kirill Litovtšenko

Eesti triatlon on olnud esindatud Olümpiamängudel 2004 ja 2008, Marko Albert
MK sarja kokkuvõttes 11. koht 2004, Marko Albert

MK sarja esikümne kohad, Marko Albert:
2. koht Rio de Janeiro MK 2004
2. koht New Plymouth MK 2006
6. koht Ishigaki MK 2007
6. koht Corner Brook MK 2003
8. koht Corner Brook 2004
9. koht Tizaujvaros 2004

Esikohad Ironman kvalifikatsioonivõistlustel:
2003 Ironman Lake Placid, Kirill Litovtšenko
2005, 2006 Ironman Lanzarote, Ain-Alar Juhanson
2006 Ironman New Zealand, Ain-Alar Juhanson
2009 Ironman Florida, Kirill Kotšegarov

...
... ...
... ...
... ...
... ...
...
Tunniplaan
...
kalender
...
... ...
... ...
...
Toetajad
...

http://codeborne.ee
https://www.cfs.ee/

...
WEB BY ... AND  New Media Guru

... ...