...
...
...
 

Triatlon

 

Treening

 

Võistlused

 

Klubi

 

Kontakt

 
  ... Täiskasvanud ... Lapsed/noored ... Treeningmakse ... Tunniplaan ... Varustus ... Juhendajad ... Liitumine ...  
  ... Lapsed - Tallinn ... Täiskasvanud - Tallinn ... Tartu ...  

...

Kokkuvõte 21CC Triatloniklubi kevadisest Hispaania laagrist

Juba teist aastat järjest korraldas 21CC Triatloniklubi kevadise ettevalmistuslaagri Hispaania päikese all. Laager toimus päikeselisel lõunarannikul Torremolinoses 17. märts - 7. aprill 2012. Osalejaid oli sel aastal kokku lausa 43: pisipõnnid, noored sportlased, sportlased, spordisõbrad, sportlaste sõbrad, tippsportlased ja treenerid.

Ettevalmistus laagriks

Laagris osalejatele algas laagriks ettevalmistus juba enne laagrisse jõudmist. Laagri korraldamisel võtsime eesmärgiks, et kõik laagrisse tulijad oleksid võimalikult hästi laagris toimuvaks kehaliselt ettevalmistatud. Seega olid nad oodatud eelenevalt 21CC Triatloniklubi ühistreeningutel osalema ja seda kõike tasuta. Iga treener sai ülesandeks jälgida laagrisse tulevate sportlaste ja kaaslaste eelnevaid treeninguid, et laagri treeningkavad kõigile ikka jõukohased, kuid sealjuures piisavalt arendavad oleksid. Laagrisse tulijate eelnev treeningutel osalemine andis hea ülevaate, kuidas laagris grupid koostada ja kuidas treeningud planeerida.

Laagri treeningud

Laagri treeningud olid ülesehitatud triatleetide ettevalmistust arvestades ehk kombineerides kõikide osa-alade treeninguid. Lisaks osa-aladele oli kõigil treeningkavades ka üldfuusiline treening ja loomulikult eraldi põhjalikud venitused.

 
 

Kõige mahukamate kavade järgi treenivad sportlased treenisid pea iga päev 2 korda. Kuna laagri peamine eesmärk oli koguda võimalikult palju rattakilomeetreid, siis ratta seljas sai olla iga päev, üle päeva toimusid ujumistreeningud ja sinna vahele siis erinevate pikkustega jooksutreeningud ning üldkehalise ettevalmistuse treeningud. Ka puhkepäevadel toimusid treeningud 2 korda päevas, kuid õige lühidalt ja kergelt. Kõige mahukamal päeval tuli treeningtunde kokku 6.5. Treeningkavast jooksid läbi pikad treeningud igal triatloni osa-alal: 2h ujumine, 5h rattasõit ja 2h jooksutreening.
Kergemate kavade järgi treenijate mahud olid veidi madalamad. Kuid oma pikad treeningud said ka nemad ära teha. Nii mõnelegi oli 2h basseinis ringiratast ujumine esmakordne kogemus ja samuti ka 5h rattasõit. Nemad kõik said treeningutega imeliselt hakkama - nägu naerul ja uus enseületuse kogemus treeningpäevikus kirjas.

"See kolmas nädal oli alles õige katsumus" tõdes hiljem Rainer, kuid tõsistele sportlastele kindlasti vajalik.

Ujumistreeningud toimusid enamasti 50m välisujulas - kõigil oli rõõmu kui palju, et sai rattarajalt tekkinud päevitusrante napimate ujumisriiete rantidega asendada :) Rattatreeningutel valiti rada vastavalt treeningu iseloomule. Kurikuulus "antennide tõus" sai mõnel vallutatud isegi mitu korda. Jooksutreeningud toimusid nii staadionil, kohalikel pargi radadel, mööda rannaäärset promenaadi või siis rannaliival. Laagris viis koondislane Kirill Kotšegarov läbi triatloni vahetusalade treeningu koos põhjaliku loenguga. Laagrile lisas veel vürtsi juurde Kirilli poolt läbiviidud üldkehalise treening - koos informatiivsete kommentaaridega, kuidas mujal maailmas tipptriatleedid treenivad.

Rainer soovis tänada veel igati tasemel treenereid ja tundis rõõmu, et sai koos koondislasega treeninguid teha.

 

Kaaslased ja noored kevadlaagris

Noorte ja kaaslaste treeningud olid planeeritud suuresti sarnased. Nii jooksud, matkad kui ka üldfüüsilise ettevalmistuse treeningud toimusid neil pea igapäevaselt. Laagri jooksul viisime läbi ka noortele ja kaaslastele ujumise algõppe intensiivkursuse. Noortel oli peamine eesmärk saada ujumise ja vees olemisega sõbraks, et ujumine muutuks mugavaks.
Nii mõnigi kaaslane ei tundnud ennast laagri alguses vees just väga mugavalt, kuid iga tunniga nägid osalejad ilmselget edasiarengut ja oi kui palju rõõmu see kõik valmistas. Neid ujumistunde oodati pikisilmi ja planeeriti kõik muud perekondlikud tegevused vajadusel ringi. Laagri lõpuks ujusid kõik noored ja kaaslased korraliku hingamisega krooli, kes 20m ja kes lausa 200m. 

Laste tegevused laagri jooksul

Laste mängulised ja arendavad treeningud olid planeeritud selliselt, et mõlemad lapsevanemad saaksid oma soovitud treeningutel osaleda ja päris pisikesed beebid hoitud oleksid. Lapsekesed ei soovinud tavaliselt ühistest mängutundidest enam lahkuda ja käisid vanematele peale, et kohe tuleb ikka tagasi trenni minna nüüd :)

"Laagri korralduse juures meeldis et kaaslastele ja lastele mõeldi sama palju kui sportlaste tegevustele" kirjutas hiljem Maarja, "ja see, kuidas lapsed Ralfi treeninguid nautisid oli super!".
"Lastega tegelime ja nende treeningud: 5+!" kommenteeris pereisa Toomas

Mitte ainult treeningud

Soovijad jõudsid puhkepäevadele planeerida ka ümbruskonnas olevate vaatamisväärsuste külastamise. Kes sõitis Gibraltarile, kes käis perega loomapargis, kes uudistas Malagas ringi ja kes sõitis ümbruskonna linnakestega tutvuma. Eelmisel aastal oli võimalus külastada härjavõitlust, sel aastal valisime ühiseks kultuurisündmuseks lõunaranniku kiidetuima flamenco tantsuetenduse. Laagriprogrammist ei puudunud ka pidulik laagri avamine ja laagri lõpetamine. Lõbus oli seal Hispaania kuuma päikese all treenida ja üheskoos rõõmsalt aega veeta :)

 

 

Aitäh kõigile laagris osalejatele - tänu teile see laager nii tore saigi!

...
... ...
... ...
... ...
... ...
...
Tunniplaan
...
kalender
...
... ...
... ...
...
Toetajad
...

http://codeborne.ee
https://www.cfs.ee/

...
WEB BY ... AND  New Media Guru

... ...