...
...
...
 

Treening

 

Võistlused

 

Klubi

 

Kontakt

 
  ... Definitsioon ... Kellele ... Võrdlus teiste aladega ... Müüdid ... Ajalugu ... Eliit ...  

...

Triatlon on maailmas kiiresti populaarsust koguv ja arenev vastupidavusala, millest on kujunenud tänaseks ülemaailmne edukate ja järjekindlate inimeste sport. Populaarsuse taga peitub ühest küljest enda proovile panek kolmel erineva iseloomuga alal ja teisalt nende kolme liikumisviisi vaheldusrikkus.

Ujumine, rattasõit ja jooksmine on hea, kuid nõudlik kombinatsioon. Edukal sooritusel saavad määravaks energiavarude jaotamine, lihaste vastupanuvõime ja vaimne kindlus. Tipptriatleedid suudavad kolmel järjestikusel alal saavutada tulemusi, mis lükkavad inimvõimete piire järjest edasi.

DISTANTSID

Triatloni distantside pikkused ulatuvad mõnesaja meetrisest kuni täispika triatlonini ehk nn Raudmehe võistluseni. Eestis võetakse mõõtu järgmistel distantsidel:

Sprint – 750m ujumist, 20km ratast, 5km jooksu

Olümpiadistants – 1500m ujumist, 40km ratast, 10km jooksu

Poolpikk triatlon – 1900m ujumist, 90km ratast, 21.1km jooksu

Täispikk triatlon – 3800m ujumist, 180km ratast, 42.2km jooksu

Igal kodumaisel võistlusel on kavas ka lühemad distantsid. Lastele mõeldud radade pikkused algavad 100m ujumisest, 5km rattasõidust ja 1.2km pikkusest jooksust. Harrastajate distantsid algavad 250m ujumisest, 10km rattasõidust ja 2.4km pikkusest jooksust.

...
... ...
... ...
... ...
... ...
...
Tunniplaan
...
kalender
...
... ...
... ...
...
Toetajad
...

http://codeborne.ee
https://www.cfs.ee/

...
WEB BY ... AND  New Media Guru

... ...