...
...
...
 

Treening

 

Võistlused

 

Klubi

 

Kontakt

 
  ... Definitsioon ... Kellele ... Võrdlus teiste aladega ... Müüdid ... Ajalugu ... Eliit ...  

...

Ükski normaalne inimene ei suuda teha triatlonit.

Nii ongi, kui pidada triatlonidistantsiks ainult täispikka triatlonit – 3.8km ujumist, 180km ratast ja 42.195km jooksu. Sellise distantsi läbimine vajab pikaajalist treenimist ja põhjalikku ettevalmistust. Võistlemist alustatakse jõukohasemate distantsidega, mis vastavad võimetele.

Triatlon on keha piinamine.

Keha piinamine on iga spordiala harrastamine, kui ei lähtuta õigetest metoodikatest ja ei treenita/võistelda vastavalt oma võimetele. Selleks, et kehale mitte liiga teha on vaja konsulteerida ala spetsialistidega ja kindlasti ka kontrollida oma seisundit spordiarsti juures. Treenimisel on oluline lähtuda eelkõige iseenda võimetest. Kindlasti ei tohi treeningul kaasa minna sõbrale sobilike tempodega ega kasutada ebasobivat varustust (näiteks vales suuruses ratast).

4-tunnised trennid võtavad ju suurema osa elust ära.

8-tunnised tööpäevad võtavad ka. Tegemist on tervisliku elustiiliga, mille juurde kuuluvad igapäevased läbimõeldud treeningud, kvaliteetne puhkus ja teadlik toitumine.

Triatloni harrastamiseks on vaja palju kallist varustust.

Tõsi see on, et varustust on vaja varuda kõigi kolme ala jaoks. Kõige kulukam ese triatlonis on kindlasti ratas, kuid esimesel paaril aastal saab ka kasutatud rattaga väga edukalt treenida ja võistelda. Jooksujalanõusid tasub vähemalt kord aastas vahetada, et mitte jalgadele liiga teha. Siin tasub meeles pidada, et sageli on eelmise aasta mudelid täpselt sama kvaliteetsed (võib-olla ainult teise värvitooniga) ja poole odavamad. Avaveeujumiseks on Eesti kliimas oluline omada ka kalipsot, kuid seda saab võistluste tarvis esialgu klubikaaslastelt laenata. Vähemalt esimesel hooajal ei pea seda tingimata ostma.

...
... ...
... ...
... ...
... ...
...
Tunniplaan
...
kalender
...
... ...
... ...
...
Toetajad
...

http://codeborne.ee
https://www.cfs.ee/

...
WEB BY ... AND  New Media Guru

... ...