...
...
...
 

Treening

 

Võistlused

 

Klubi

 

Kontakt

 
  ... Definitsioon ... Kellele ... Võrdlus teiste aladega ... Müüdid ... Ajalugu ... Eliit ...  

...

Triatloni sisuks on ujumine, rattasõit ja jooks. Tugevus mõnel üksikalal ei garanteeri aga sugugi head tulemust võistlusel. Seal muutub oluliseks ühelt alalt teisele üleminek, energiavarude jagamine kolme ala vahel ja piisav vaimne ettevalmistus edukaks distantsi läbimiseks.

Ujumine on orienteeritud ülakeha jõule ja horisontaalne kehaasend nõuab kiiret kohanemist esimesse vahetusalasse jõudes. Triatlonivõistlused toimuvad reeglina avavees, mis nõuab spetsiifilisi oskusi võrreldes basseinis ujumisega. Oluliseks muutub lainetega ujumise oskus, grupis teiste võistlejatega tihedalt koos ujumise oskus ja suuna hoidmise võime.

Vahetus rattadistantsile on kergem, kui rattalt jooksule minnes. Ratta selga hüpates on ujumisest väsinud pigem ülakeha, kuid rattalt jooksule suundudes on koormus kogu kehal ja jalgadetöö pedaalides on radikaalselt erinev jooksusammu liigutusega. Olenevalt võistlusrajast hakkab jooksu distantsil suurt rolli mängima ka maastik, kas tegu on siledal profiilil jooksmisega, kas rajal on järske tõuse ja milline on pinnas. Tulemust mõjutab ka ilmastik. Vastavalt sportlase eripärale on erinevad ilmastikuolud kas soosivad või pärssivad. Mõne inimese keha talub kuumust paremini, teisel on eelis lainetega ujumisel ja kolmandale sobib pehmel pinnasel jooks.

VASTUPIDAVUSALA ERIPÄRAD

Kui triatloni võistlustel on ainus agressiivne situatsioon stardimoment, siis näiteks poksis kestab see kogu võistluse vältel. Jõusaali treeningutel arendatakse lihaseid ja suurendatakse lihasmassi, kuid triatlonis treenitakse pigem südamelihast ja pööratakse tähelepanu kogu organismi ökonoomsele koostoimimisele. Autospordi võlu on tehnika proovile panek, ka triatlonis on tehnikal oluline osa - rattaid on väga erinevaid, kuid kütuseks on sealjuures siiski vaid inimese enda energia.

Triatloni võistlusel on vaja kõik käigud piinliku täpsusega ette valmis mõelda. Just nagu males. Arvestada tuleb seejuures ka mitme erineva muutujaga ning tuleb olla valmis ettearvamatute olukordade ärakasutamiseks. Kõik mainitud pisiasjad muudavadki triatloni kui spordiala väga atraktiivseks.

...
... ...
... ...
... ...
... ...
...
Tunniplaan
...
kalender
...
... ...
... ...
...
Toetajad
...

http://codeborne.ee
https://www.cfs.ee/

...
WEB BY ... AND  New Media Guru

... ...